středa 19. září 2012

Jill Hathaway: Děsivé splynutí-Vidím to, co vrah

Autor:  Jill Hathaway 
Originál: Slide
Série: Děsivé splynutí (1.díl)
Přeložila: Michaela Škultéty
České vydání: 272 stran, paperback
Nakladatelství: Fragment, 2012

Silvia Bellová, neboli Vee -trpní poruchou spánku. Nebo si to alespoň všichni myslí. Vždycky když Vee usne, propadne se do něčího těla, a vidí jeho očima. Je to hodně těžké, ale když se jednou ocitne v těle vraha, a stojí nad mrtvolou nejlepší kamarádky (Sophie) své sestry s nožem v ruce, všechno se změní. Všichni si myslí, že to byla sebevražda, protože Sophie měla poslední dobou jisté problémy. Ale Vee jediná ví, že Sophie si na život nesáhla...Vee se ale bojí, že by její mladší sestra mohla být další na řadě, a ona musí odhalit vraha...Moje recenze: 


Když jsem na knihu poprvé narazila, strašně mě zaujala. Bylo to něco nového, protože se to tam nehemžilo žádnými nadpřirozenými potvorami. Hrozně moc jsem si ji chtěla přečíst, a když jsem se potom dozvěděla, že vyjde v češtině, byla jsem naprosto nadšená! Ale pak jsem viděla obálku, a moje nadšení trochu opadlo. Upřímně, oproti té krásné originální obálce, je tahle taková... Ale když mi kniha přišla domů, a já se na ni podívala, začala se mi mnohem více líbit. A když jsem potom knihu dočetla, ta obálka se mi teď líbí. Né sice tak, jako některé jiné obálky, ale jistým způsobem ano. 

Příběh se mi strašně líbil. Vee jako hlavní hrdinka je naprosto skvělá, protože není jeden z těch typů "já jsem nejlepší a mě patří svět", ale je naprosto normální. Má problém, ale bojí se svěřit, protože-upřímně- kdo by jí věřil? A tak to své "nadání" schovává za narkolepsii...

Co se týče postav, nejvíce jsem si oblíbila asi Zanea. Od toho, co se tam objevil, jsem si ho zamilovala. Je to takový klasický knižní typ-milý, hezký, vtipný, záhadný....Překlad se mi strašně líbil. Kniha byla čtivá, a já ji přečetla jedním dechem. Našla jsem jenom dvě malé chybičky, a byly to takové zanedbatelné věci. Ale pro ty, co chtějí nějaké odpočinkové čtení je tato kniha naprosto perfektní.  


I když se mi kniha moc líbila, čekala jsem víc akce. Nápad je skvělý, ale autorka se zaměřila spíše na pocity Vee, a nějaké akce (a odhalení vraha) jsme se dočkali až někdy na konci knihy. Ten konec byl velmi překvapivý a nečekaný. Nečekala jsem něco tak zásadního, ale po tom konci se nemůžu dočkat druhého dílu, který má vyjít v originále někdy v březnu 2013, a má opravdu nádhernou obálku! Takže se nemůžu dočkat, jakou obálku vymyslí naše nakladatelství. 

                    Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji nakladatelství Fragment!

5 komentářů:

 1. kniha aj mňa dosť zaujíma 8)

  OdpovědětVymazat
 2. Souhlasím nápad byl skvělý!

  OdpovědětVymazat
 3. Mně se strašně líbí ta anglická obálka k Slide - s tím velkým vykuleným modrým okem. U naší mi vadí tmavé vlasy modelky, protože Vee je blond-růžovka :/
  Jinak se mi tahle kniha taky dost líbila, dobře se četla, taková příjemná jednohubečka, nad kterou jsem nemusela moc přemýšlet^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem se nad tou barvou pozastavovala :D Bylo by to boží, kdyby tam byla holka s růžovými vlasy ;)

   Mně se třeba ta anglická moc nelíbí :DD Nevím proč, připadá mi taková.... zvláštní a asi mě trochu děsí i to obočí :D I když takhle nějak (s menším obočím ;)) jsem si Vee představovala :)

   Vymazat